Cruise FM UK

PLAYING THE LATEST HITS AND GREATEST MEMORIES             E-MAIL: [email protected]

FOOTBALL FIXTURES

« Back to calendar « Previous Event | Next Event »
Saturday April 28, 2018 All Day

PREMIER LEAGUE


  • Liverpool v. Stoke City
  • Burnley v. Brighton and Hove Albion
  • Crystal Palace v. Leicester City
  • Huddersfield Town v. Everton
  • Newcastle United v. West Bromwich Albion
  • Southampton v. AFC Bournemouth
  • Swansea City v. Chelsea

CHAMPIONSHIP

  • Aston Villa v. Derby County
  • Barnsley v. Brentford
  • Burton Albion v. Bolton Wanderers
  • Hull City v. Cardiff City
  • Norwich City v. Leeds United
  • Nottingham Forest v. Bristol City
  • Queens Park Rangers v. Birmingham City
  • Reading v. Ipswich Town
  • Sheffield United v. Preston North End
  • Wolverhampton Wanderers v. Sheffield Wednesday
  • Middlesbrough v. Millwall

LEAGUE ONE

  • Blackpool v. Shrewsbury Town
  • Bradford City v. Southend United
  • Bristol Rovers v. Gillingham
  • Bury v. Portsmouth
  • Charlton Athletic v. Blackburn Rovers
  • Milton Keynes Dons v. Scunthorpe United
  • Oldham Athletic v. Doncaster Rovers
  • Oxford United v. Rochdale
  • Peterborough United v. Fleetwood Town
  • Plymouth Argyle v. Rotherham United
  • Walsall v. Northampton Town
  • Wigan Athletic v. AFC Wimbledon

LEAGUE TWO

  • Accrington Stanley v. Lincoln City
  • Cheltenham Town v. Coventry City
  • Chesterfield v. Wycombe Wanderers
  • Colchester United v. Swindon Town
  • Crawley Town v. Crewe Alexandra
  • Grimsby Town v. Notts County
  • Luton Town v. Forest Green Rocers
  • Morecambe v. Barnet
  • Newport County v. Cambridge United
  • Port Vale v. Carlisle United
  • Stevenage v. Exeter City
  • Yeovil Town v. Mansfield Town

NATIONAL LEAGUE

  • Barrow v. Chester
  • Boreham Wood v. Guiseley
  • Gateshead v. Leyton Orient
  • Macclesfield Town v. Dagenham and Redbridge
  • Maidenhead United v. Bromley
  • Maidstone United v. FC Halifax Town
  • Solihull Moors v. Eastleigh
  • Sutton United v. Aldershot Town
  • Torquay United v. Ebbsfleet United
  • Tranmere Rovers v. Hartlepool United
  • Woking v. Dover Athletic
  • Wrexham v. AFC Fylde

SCOTTISH PREMIERSHIP

  • Hamilton Academical v. Ross County
  • Hibernian v. Kilmarnock
  • Motherwell v. Dundee
  • St Johnstone v. Partick Thistle

SCOTTISH CHAMPIONSHIP

  • Brechin City v. Queen of the South
  • Dundee United v. Livingston
  • Dunfermline v. Dumbarton
  • Falkirk v. St. Mirren
  • Greenock Morton v. Inverness Caledonian Thistle

SCOTTISH LEAGUE ONE

  • Airdrieonians v. Forfar Athletic
  • Ayr United v. Albion Rovers
  • East Fife v. Stranraer
  • Queen's Park v. Arbroath
  • Raith Rovers v. Alloa Athletic

SCOTTISH LEAGUE TWO

  • Clyde v. Berwick Rangers
  • Cowdenbeath v. Annan Athletic
  • Montrose v. Elgin City
  • Peterhead v. Edinburgh City
  • Stirling Albion v. Stenhousemuir

IRISH PREMIERSHIP

  • Ards v. Dungannon Swifts
  • Ballymena United v. Crusaders
  • Glenavon v. Ballinamallard United
  • Linfield v. Cliftonville
  • Warrenpoint Town v. Carrick Rangers